Coleridge Speedway
Member
July 11 – Race Results
JR 1 Classic Race:
1. Mason Dellinger
2. Logan Rice
3. Ian Moore
4. Eric Johnson
5. Levi Hurley
6. Olivia Collins
7. Aiden Allred
JR 2 Classic Race:
1. Caleb Moore
2. Camden Thomas
3. Kyle Campbell
4. Michael Bumgarner
5. Cole Hilton
6. McKyla Spinks
Kid Kart Winner: Caleb Allred
Fun Class Winner: Zoey Anthony
Clone Lite:
1. Keith Brame
2. Wes Hinshaw
3. Ryan Summers
4. Dustin Lassiter
5. Nick Staley
Jr. Champ:
1. Derrick Thomas
2. Macy Atkins
Clone Super Heavy:
1. Derrick Allred
2. Dee Campbell
3. Justin Tucker
Sr. Champ Medium:
1. Randy Porter
2. Richard Jones
3. Scott Decker
4. Austin Bowling
5. Steve Lucas
Clone Medium:
1. Ryan Summers
2. Anthony Hicks
3. Nick Staley
4. Ron Cagle
5. Derek Beasley
JR. 1:
1. Mason Dellinger
2. Eric Johnson
3. Levi Hurley
4. Ian Moore
5. Logan Rice
6. Olivia Collins
7. Aiden Allred
JR 2:
1. Michael Bumgarner
2. Caleb Moore
3. Camden Thomas
4. Cole Hilton
5. Kyle Campbell
Teen Champ:
1. Alex Dixon
2. Blake Smith
JR 3:
1. Richard Shoffner
2. Trey Hatley
3. Alex Dixon
4. Hunter Murray
Sr. Champ Heavy:
1. Patrick Yountz
2. Scott Decker
3. Randy Porter
4. Chris Wheeler
Clone Heavy:
1. Derrick Allred
2. Chase Ellis
3. Keith Brame
4. Ryan Summers
5. Anthony Hicks
JR 3 Pro:
1. Richard Shoffner
2. Hunter Murray
We want to say thank you to all that came to the Ridge today.
Next Race: July 25 - Points
JR 1 Classic Race:
1. Mason Dellinger
2. Logan Rice
3. Ian Moore
4. Eric Johnson
5. Levi Hurley
6. Olivia Collins
7. Aiden Allred
JR 2 Classic Race:
1. Caleb Moore
2. Camden Thomas
3. Kyle Campbell
4. Michael Bumgarner
5. Cole Hilton
6. McKyla Spinks
Kid Kart Winner: Caleb Allred
Fun Class Winner: Zoey Anthony
Clone Lite:
1. Keith Brame
2. Wes Hinshaw
3. Ryan Summers
4. Dustin Lassiter
5. Nick Staley
Jr. Champ:
1. Derrick Thomas
2. Macy Atkins
Clone Super Heavy:
1. Derrick Allred
2. Dee Campbell
3. Justin Tucker
Sr. Champ Medium:
1. Randy Porter
2. Richard Jones
3. Scott Decker
4. Austin Bowling
5. Steve Lucas
Clone Medium:
1. Ryan Summers
2. Anthony Hicks
3. Nick Staley
4. Ron Cagle
5. Derek Beasley
JR. 1:
1. Mason Dellinger
2. Eric Johnson
3. Levi Hurley
4. Ian Moore
5. Logan Rice
6. Olivia Collins
7. Aiden Allred
JR 2:
1. Michael Bumgarner
2. Caleb Moore
3. Camden Thomas
4. Cole Hilton
5. Kyle Campbell
Teen Champ:
1. Alex Dixon
2. Blake Smith
JR 3:
1. Richard Shoffner
2. Trey Hatley
3. Alex Dixon
4. Hunter Murray
Sr. Champ Heavy:
1. Patrick Yountz
2. Scott Decker
3. Randy Porter
4. Chris Wheeler
Clone Heavy:
1. Derrick Allred
2. Chase Ellis
3. Keith Brame
4. Ryan Summers
5. Anthony Hicks
JR 3 Pro:
1. Richard Shoffner
2. Hunter Murray
We want to say thank you to all that came to the Ridge today.
Next Race: July 25 - Points